Одделение Бесплатен примерок Mirco звучник 4ohm 3W 40мм звучник

Краток опис:

40мм звучник

4ohm 3w звучник

водоотпорен звучник

Бесплатни примероци


 • Пример: Бесплатен примерок
 • Олово-време: 10-20days
 • Тип: Passive
 • Мин.нарачката Количина: 1000Piece/Pieces,support trial order
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xiamen, Шенжен, Ningbo, итн
 • Начин на плаќање: T / T, L / C.Paypal
 • Brand: soundbuzzer
 • Technology support: Yes
 • Support customization: Yes
 • детали за производот

  Тагови производ

  Одделение Бесплатен примерок Mirco звучник 4ohm 3W 40мм звучник

  BANAN 1024

  спецификација
  звучник Мултимедија звучник
  модел 40APU04-1R-S
  дијаметар 40 * 19,7 (H) mm
  Номинална моќност 3.0watt Макс 4,0 ват
  номинална импеданса 4 Ohm ± 15%
  Најниска Резонантна фреквенција 220 ± 20% HZ
  Излезна ниво на звучен притисок (ДФЛ) 96 ± 3dB
  Ефективни Фреквентен опсег F0-20KHZ, Просечна SPL ± 10dB
  Сертификат 证书

  1

  物流 介绍

  网站 产品 详情 页 公司 部分

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно: