Поништување на шум микрофон за слушалки 4.0mm микрофон микрофон ROHS одобри

Краток опис:

4.0mm микрофон единица


 • Пример: Бесплатен примерок
 • Олово-време: 10-20days
 • Тип: Passive
 • Мин.нарачката Количина: 1000Piece/Pieces,support trial order
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xiamen, Шенжен, Ningbo, итн
 • Начин на плаќање: T / T, L / C.Paypal
 • Brand: soundbuzzer
 • Technology support: Yes
 • Support customization: Yes
 • детали за производот

  Тагови производ

  Поништување на шум микрофон за слушалки 4.0mm микрофон микрофон ROHS одобри

  2018 详情页店招

  спецификација
  звучник микрофон
  модел MIC4015
  дијаметар 9.7 * 4.5mm
  Напон 1,5 V Макс 12V
  Nominal Impedance 2.2KM
  Lowest Resonance Frequency 50-20000hz
  Излезна ниво на звучен притисок (ДФЛ) 60dB
  Electircity 150-500ma
  Сертификат 证书

   

  Операција 图片 20180721112956

  АП

   

  https://www.soundbuzzer.com/products

  物流 介绍

  网站 产品 详情 页 公司 部分

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно: