Единица Висококвалитетен 40mm Миларова звучник 150Ohm звучник

Краток опис:


 • Цена: US $ 0. 5- 1.0 / парче
 • Пример: Бесплатен примерок
 • Олово-време: 10-15days
 • Тип: единица
 • Мин.нарачката Количина: 1000Piece/Pieces,support trial order
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xiamen, Шенжен, Ningbo, итн
 • Начин на плаќање: T / T, L / C.Paypal
 • детали за производот

  Тагови производ

  High Quality Миларова звучник 40MM 150Ohm Speaker Unit

  BANAN 1024

  спецификација
  звучник Миларова звучник
  модел 40P150R
  дијаметар 40 * 7.9 (H) mm
  Номинална моќност 0.1watt Макс 0,2 ват
  номинална импеданса 150 Ohm ± 15%
  Најниска Резонантна фреквенција 200 ± 20% HZ
  Излезна ниво на звучен притисок (ДФЛ) 88 ± 3dB
  Ефективни Фреквентен опсег F0-20KHZ, Просечна SPL ± 10dB
  Сертификат 证书

  1

  物流 介绍

  网站 产品 详情 页 公司 部分

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!