Електромагнетен кондензаторски микрофон единица со игла за мобилен телефон микрофон 4.0 * 1.5mm

Краток опис:

Микрофон единица со игла


 • Цена: US $ 0. 5- 1.0 / парче
 • Пример: Бесплатен примерок
 • Олово-време: 10-15days
 • Тип: единица
 • Мин.нарачката Количина: 1000Piece/Pieces,support trial order
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xiamen, Шенжен, Ningbo, итн
 • Начин на плаќање: T / T, L / C.Paypal
 • детали за производот

  Тагови производ

  Electret Condenser микрофон единица with pin for mobile phone microphone 4.0*1.5mm

  BANAN 1024

  спецификација
  звучник микрофон
  модел MIC4015
  дијаметар 4.0 * 1.5mm
  Напон 1,5 V Макс 10V
  номинална импеданса 2.2KM
  Најниска Резонантна фреквенција 50-20000hz
  Излезна ниво на звучен притисок (ДФЛ) 60dB
  Electircity 150-500ma
  Сертификат 证书

   

  Операција 图片 20180721112707

  Операција 图片 20180721112647

  АП

  物流 介绍

  网站 产品 详情 页 公司 部分

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!